Skambinti +370 618 49687
Psichinės sveikatos priežiūros specialistai garsiai šaukia, kad Lietuvos gyventojų psichinė sveikata labai sparčiai blogėja. Depresijos, savižudybės, alkoholizmas, narkomanija, azartiniai lošimai, seksualiniai sutrikimai, šizofrenija. Kaip iš gausybės rago pilasi šios ligos.
„Kaip man nesiseka...“, „Aš tikra nevykėlė, nevykėlis...“– ko gero, ne kartą daugelis esate panašiai atsidusę. Raminamės, juk gyvenime nebūna taip, kad viskas puikiai sektųsi. Tačiau vieno iš britų mokslinių eksperimentų „Sėkmė“ rezultatai leidžia teigti, kad pasaulis išties susideda iš laimės kūdikių ir tų, kuriems nuolat nesiseka.
Visos smurto aukos kalba apie savo meilę sutuoktiniui – agresoriui. Jie kratosi policijos ar draugų bei artimųjų pagalbos. Griežtai atsisako skirtis. Teisindamiesi įvairiausiomis priežastimis jie nenori palikti smurto pritvinkusių namų. Skųsdamiesi ir aimanuodami jie stipriai įsikibę laikosi smurtaujančiųjų. Keista meilė, ar ne? Jos esmė išaiškėja, kuomet atidžiau pažvelgiame į aukos asmenybę.
Pakalbėkime apie galią. Atrodo, jog šį žodį savo pokalbiuose ne itin dažnai vartojame. Tad gal apie galią tinka šnekėti tik tuomet, kai norime pakelti rekordinio svorio štangą, atlikti sunkų fizinį, kelioms arklio jėgoms prilygstantį, darbą?
Psichologo psichoterapeuto O.Lapino pranešimas Vyrų ir moterų santykių instituto rengtoje konferencijoje 2009 gegužės 7d. tema “Vyrai ir moterys iš Žemės” (filmavo Deimantas Kučinskas).