Ar darai klaidų bendraudamas? Renkama nauja bendravimo grupė nuo spalio 06 d. Registruokis


Toks tokią sutiko

Aušra Griškonytė

Stebimės – kaip toks su tokia gyvena? Kasdien pešasi lyg šuo su kate, stingdo vienas kitą lediniais žvilgsniais, svaidosi keiksmais, baudžia vienas kitą tylėjimu, girtuoklystėmis, neištikimybe, seksualiniu badu... ir toliau gyvena po vienu stogu.


„Mes intuityviai renkamės partnerius, kurie mums tinka psichologiškai. Tai neatsitiktinis procesas. Mes nesituokiame klaidingai,“ – tvirtino amerikiečių šeimos psichoterapeutas Carlas Whitakeris.


Faktoriai, kurie sieja ir išlaiko vyrą ir moterį poroje, anot C. Whitaker, yra:
1)  Emocinė partnerių branda – kiek vyras ir moteris yra pažengę emocinio raštingumo keliu, t.y. geba įsisąmoninti, įvardinti ir valdyti savo emocijas ir jausmus, suprasti ir reaguoti į partnerio emocijas.
2) Agresyvumo lygmuo, kurį išoriškai gana sunku nustatyti, nes vienas gali mosuoti kumščiais, tačiau kitas susigūžęs ir nekalbus gali tyliai džyrinti per aktyviojo pikčiurnos nervus.
3) Meilės lygmuo – kiek galime kitu rūpintis, su juo dalintis tuo, ką labiausiai vertiname, t.y. kiek galime duoti ir kiek norime gauti.
4) Nuoširdumas ir atvirumas – ar atvirai išsakome savo mintis, jausmus ir norus, ar slepiamės po kaukėmis ir savo norų patenkinimo siekiame manipuliuodami partneriu.
5) Neapykantos vienas kitam lygis – tai priklauso nuo to, kiek galime sugyventi su kita lytimi, kiek esame emociškai atsiskyrę nuo savųjų gimdytojų.
6) Išdavystės lygis – ką mums reiškia įsipareigojimas vienas kitam, ar ištikimi esame todėl, kad taip nusprendėme patys, ar todėl, kad bijome.


Svarbu ir kuo vadovaujantis – išoriniais ar vidiniais poreikiais – sueinama į porą.  Jei Jis ieško skalbėjos, virėjos, į vakarėlius lydinčios gražuolės, o Jai norisi būti su Juo, nes Jis stiprus ir turtingas, ilgai netrukus tokioje poroje užverda audringos kovos. „ Santuoka su žmogumi, kurio jėga suteikia saugumo, greit pavirsta kova prieš ją, įveikiant ją, kad būtum asmenybe. O ją įveikus, susitinkama su baimėmis, kurios buvo slepiamos.“


Apie slaptas partnerių baimes pakalbėsime kitame straipsnyje.