Psichologinės bendravimo grupės


Užkrečiama laimė

Gintė Pranckūnaitė


Laimė - tai  visą ką apimantis, nepaprastai baisus ir kraugeriškas mūsų gyvenimo nuolatinis palydovas.  Vos tik ją pamačius  patartina  bėgti ir pasislėpti.  Ir niekam  neprasitarti, ką matei arba, atvirkščiai, pasakoti visiems kaip buvę baisu, kaip netekai amo ir kaip reikėjo nešti kudašių.  Pats didžiausias laimės priešas – liūdesys ir savęs nuvertinimas, o geriausiai kovojant su laime veikia paprasčiausia širdgėla, kuri ir yra šių dviejų, prieš tai buvusių dėmenų samplaikos rezultatas.

Egzistuoja ir smulkesnis, bet lygiai taip pat pavojingas elementas – tai laimės kibirkštys (liaudyje dažnai vadinama  laimės akimirkomis), kurių, deja, bet pasitaiko kiekvieną dieną. Gerai, kad ne visi žmonės jas sugeba aptikti savo kasdieninėje veikloje. Jeigu nepastebėjai laimės kibirkšties – ji tau negali pakenkti!

Viena iš baisiausių laimės ypatybių yra ta, kad ji lengvai užkrečiama. Vienas žmogus gali laisvai užsikrėsti laime nuo kito žmogaus.  Laimės ištiktą žmogų atpažinti gana paprasta:  pirmiausia pasikeičia jo veidas, riečiasi į viršų lūpų kampai, ima žybsėti akys, kvėpavimas gilėja ir laisvėja.  Normalus žmogus išvydęs šalia kolegą, draugą ar giminaitį su panašias simptomais ir norėdamas išvengti veidrodinės laimės reakcijos ant savo kūno, turėtų tuoj pat trinktelėti kumščiu per sergančiojo pakaušį. Neblogai veikia ir priešingos išraiškos nustatymas suraukiant nosį, primerkiant akis, sukryžiuojant rankas ir kojas.  Jeigu atsiduriama ne vieno, bet kelių laimingėjančių žmonių kompanijoje  - būtina save izoliuoti. Puikiausiai tam tinka tamsus, šaltas ir drėgnas rūsys. Pageidautina naktį.

Ačiū dievui, nors žmogus iš prigimties savyje nešioja nemažai laimės virusų, dar būnant kūdikystėje galima imtis įvairiausių priemonių šios ligos simptomų sunaikinimui.  Viena iš jų – viešo laimės demonstravimo  tramdymas. Šių pareigų privalo imtis visi, save gerbiantys tėvai, kad užaugęs jų vaikas turėtų tvirtą skydą apsaugantį jį nuo žudančios laimės radiacijos.  Kitu atveju  laime apsikrėtęs žmogus tuoj pat pritrauktų kitą, tokį patį laimės nešiotoją, o šis dar kitą, ir neišvengiama palaimos banga plūstelėtų į miestus ir kaimus, suardydama nusistovėjusią depresijos tvarką.

Liūdna žinia.  Skiepų nuo laimės dar niekas neišrado. Kiekvienas žmogus šioje planetoje turi galimybę būti laimingu.